Pozvánka na Jarní víkendáč se samoušky 3.-5.5.2024

Podzimní sraz samoušků a Jedovnický žampion 20.-22. 10. 2023

Víkend je za námi tak jako Jedovnický žampion 2023. Určitě jsme ještě plni dojmů ze skvěle vydařeného samojedího setkání. Bylo nás přes 50 bílých chlupáčků, 1 kousek corgi, 1 borderák a na 80 lidiček, co prostě JEN milují samojedíky a rádi se baví. Rádi bychom poděkovali VŠEM VŠEM VŠEM!!! Za účast, za pomoc při přípravách, paní rozhodčí za posuzování i přednášku o handlingu, zapisovateli i vedoucí kruhu, pomoc u koloběžek a tříkolek, za "zapůjčení" musherských bělošek začátečníkům, za ohrádku pro štěňátka, za všechny kuchařské výtvory, výtečný rautík, za finanční obnosy i za parádní sponzorské dary a dárečky, a to i sobotním příchozím, hlavně za opět PŘEKRÁSNÝ ZLATÝ PŘÍVĚŠEK ve tvaru běžícího samojedíka z našeho loga, který ještě čeká na svého "páníčka" (informace později). Poděkování patří všem asistentům u závodů, soutěží i naší výstavičky. Gratulujeme moc všem, všichni zaslouží pochvalu. Moc děkujeme naší fotografce Nikči nejen za hlídání našich zásob do ranních hodin, ale hlavně za krásné a výstižné momentky. Opravdu velké poděkování musíme vyseknout "děvčatům od groomingu" ve jejich Salonu krásy, kde ukazovaly a předváděly česání, stříhání drápků. Pomáhaly a radily novým majitelům, jejichž samojedi měli místy tak zplstnatělou srst, že ji musely vystříhat. S některými pejsky při stříhání drápků musely těžce bojovat. Apelovali bychom tímto na chovatelské stanice i zahraniční, aby se kontaktovaly se svými odchovy a konzultovaly péči o srst nejen při předání štěněte, ale celkově dbaly na socializaci ohledně péče o exteriér samoušků i v dospívajícím věku. Není hřejivější pocit na srdíčku než vidět spokojené, šťastné a usměvavé tváře veselých lidiček a uštěkaných samojedíků. To nám dává motor i chuť k dalším společným víkendům. Už nyní připravujeme termín a program s překvapením na jarní setkání.

Krásné fotečky za které děkujeme Nikol Kopp!

https://www.facebook.com/media/set?vanity=samojedi.cz&set=a.346804757870779<br>  

Propozice a přihláška na neoficiální výstavu, možnost přihlášení i přes online formulář v odkaze níže 

Těšíme se na všechny :-) 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdMk9YsioPaoJSxu_XDUAqclnhVkLMKLtdWFOlJSXoncOdCfA/viewform?fbclid=IwAR1tL1tpPacThz3BjS32eYa-XTZ9baVM-UEKBOMhmEGbfxHHEuOXDCBvKVk&pli=1

Jarní sraz samoušků v Jedovnici 14-16. dubna 2023
Prosíme o nahlášení účasti na e-mailu: vidnavskazare@seznam.cz
Stravovaní nahlaste na uvedeném e-mailu nebo messenger R. Piskacisové (většinou je zájem o sobotní oběd a večeři).
Ubytování si zajistěte přímo v kempu www.olsovec.cz s heslem Samojedi CZ
Předběžný program podle počasí a času:
Pátek – tradiční grilovačka a ochutnávačka všeho našeho, seznamovačka
Sobota – soutěže, vyhlášení výsledků, večer párty a lucky game

Neděle – dle zájmu procházka.Na našem srazíku proběhnou minizávody na koloběžce a trojkolce i po svých, soutěže typu překonávání překážek, špekáčková rychlost, poznej svého samouše, páníček aneb dokonalý handler. Dále pro vás připravíme koutek s ukázkami úpravy samojedí srsti, stříhání drápků, malý výstavní kruh s možností vyzkoušet si vystavování. Budeme se snažit vám poradit a pomoct.Těšíme se moc a už nyní děkujeme všem za pomoc na přípravách samojedího setkání i za sponzorské dary! Výborné čepované pivečko opět zajištěno i s chladícím pultíkem.

Děkujeme všem za účast a gratulujeme všem k úspěchům!

Také děkujeme za veškerou pomoc, za sponzorské dary do soutěží, pochutiny a poživatiny na naše společné rautíky. Děkujeme Dinovi za nádherný sponzorský dar ve formě zlatého přívěšku samojedíka.

Fotografie: https://m.facebook.com/100076237714175/posts/pfbid02HVsPCWxv2755MBWiq8h2ojhz5NMU1XyEwj2hACK4EhCoYhYZ9n51BUMXRuiW4R4Dl/

Northern Cup 2022 Klubu severských psů

Další skvělou akcí byl výstavní víkend Klubu severských psů v Nové Živohošti. Sešli jsme se v hojném počtu, výborně se bavili, samozřejmě na prvním místě byla úprava samojedí srsti a krásné předvedení našich samojedíků ve výstavním kruhu. Celá naše sestavička si vzájemně pomáhala a moc děkujeme všem za podporu a parádní zážitek! 

Děkujeme také Klubu severských psů za skvěle připravenou akci, spoustu cen a krásné kokardy!

Velikonoční samojedí pomlázka 2022

Po delší pauze jsme se opět mohli sejít na společné samojedí akci, pomalu už tradičně v Jedovnici. Tentokrát jsme víkend věnovali minizávodům. V pátek proběhla seznamovačka u táboráku. V sobotu byla vytyčena trať kolem rybníka Olšovec a vypsány kategorie. Odpoledne jsme si ještě mohli zazávodit v agility a jiných soutěžích. Vítězové obdrželi krásné poháry a ceny. Všichni účastníci si domů odvezli pěkné diplomy z dílny Nikči, úžasné medaile od Radušky a Alfa. Večer proběhla párty a Lucky game o ceny. Všichni jsme se skvěle bavili, naši samojedíci svým štěkáním obšťastňovali nejen nás, ale i hosty kempu, kteří si pak nakonec s námi i zazávodili a zasoutěžili. Počasí vyšlo na jedničku! Děkujeme všem sponzorům, všem, kteří pomáhali, všem, kteří dovezli ceny, papání i pitíčko. 

Jste všichni prostě nejlepší a skvělí!!!! 

https://beauty.rajce.idnes.cz/Jedovnice_duben_2022/ 

Těšíme se na další akci!!!

Slet samoušků v Jedovnici


Slet samoušků v Jedovnici ve dnech 25-27.10.2019

Nádherný "Slet samoušků v Jedovnici" je za námi :-)
Děkujeme všem za krásně prožitý víkend, všem, kteří se podíleli na organizaci, všem, kteří jakkoliv pomohli :-)
Děkujeme všem sponzorům, malým i velkým, za věcné i finanční příspěvky :-)
Gratulujeme všem závodníkům a děkujeme za účast a podporu :-)
Děkujeme za přínosnou přednášku o canisterapii Maťce Michalkové a jejímu týmu Zmysel života :-)
Za krásné fotečky přesně vystihující náladu a sportovní i jiné nasazení děkujeme Nikči a Tominovi :-)

Fotogalerie Nikol Kopp

Fotogalerie Tomino Čontofalský

Smraďavka 2019Úžasná akce za úžasného počasí s úžasnými milovníky bílých chlupáčků. Tradiční opíkačka seznamovačka, rautík i degustace vínka, vše vyšlo na jedničku. Doufáme, že si každý mohl vyzkoušet nejen vystavování, ale také zapřažení svého samouška, nějakou tu soutěž, soutěžili nejen chlupatí, ale i dvounozí :-) Těšíme se na další setkání :-)

Jedovnice  říjen 2018


Další podařená akce se konala poslední říjnový víkend a i když nám počasí opět moc nepřálo, opět se nás sešlo docela slušné množství, užili jsme si spousty zábavy, poklábosili a užili si všichni krásný víkend s našimi chlupáčky.

Několik fotek k nahlédnutí ZDE

Jarní hrátky se samíky 2018

Ve dnech 20. - 22.4. 2018 se konala další vydařená akce tentokráte pod názvem Jarní hrátky se samíky aneb Čistý chlupáč  =spokojený pán.

Akce se konala v nádherném prostředí areálu Smraďavka Lázní Leopoldov. Počasí bylo úžasné stejně jako spousta lidiček, kteří na akci zavítali. V pátek jsme se zdrželi u ohně, kde se při opékání špekáčků a popíjení např. slivovičky debatovalo o různých věcech týkajících se našich chlupáčů. V sobotu od 10,00 probíhala ukázka vystavování, úpravy srsti a různé soutěže, kterých se kvůli teplému počasí účastnili hlavně ti dvounozí, chlupáče jsme nechali odpočívat ve stínu. Od 17 hodin pak následovala degustace vína a raut a zhruba 45 lidí se bavilo při losovačce a vyhlašování soutěží do pozdních hodin. V neděli ráno jsme se ještě sešli a dali si společnou procházku, která vzhledem k teplému počasí nebyla moc dlouhá, abychom naše samíky nepřehřáli. Po obědě jsme se pak všichni, spokojeni s průběhem akce, rozjeli k domovům.

Velké díky všem účastníkům za suprovou, poklidnou a přátelskou atmosféru, již nyní připravujeme podzimní setkání, o kterém budeme včas informovat.

Pár fotek z akce od  Nikol Kopp a ZDE, všem za foto děkujeme!

Víkend plný sportu říjen 2017


Na konci října se konala v překrásném areálu penzionu kolesa akce s názvem Víkend plný sportu. I přes nepřízeň počasí a termín kolidující se závody s akce účastnila spousta příznivců sportování se psy a našeho spolku.

Účastníci měli možnost si na předem vytyčených trasách vyzkoušet závodění se svým psím miláčkem na kole, koloběžce, v běhu a mohli si vyzkoušet dvě různě náročné dráhy agility.

Věříme, že se akce líbila a již pro Vás připravujeme v roce 2018 jarní akci v nádherném prostředí areálu Smraďavka.

Fotky z této akce najdete ZDE   Video ZDE

Bajkové neděle se Sammy Czech Team


Holky z našeho sportovního týmu nechtějí jen tak trávit letní sezónu někde u vody a jelikož mají rády sport a pohyb, pořádají o prázdninách nedělní vyjížďky na kolech.Cílem nedělních výjezdů je poznat nejen krásy Česka, ale trochu se také udržet v kondici Těchto vyjížděk se může účastnit každý, kdo má aspoň trochu chuť se projet na předem připravených a nenáročných trasách.

Projížďky jsou vzhledem k teplotám bez našich chlupáčků a termíny naleznete ZDE

Velikonoce se Samojedy

Po několika dnech plánování a příprav se nám podařilo zorganizovat o Velikonocích  naši první akci - Jarní vyjížďku se samojedy po Rychlebských horách. Byla to první akcička spolku a vzhledem k omezené kapacitě jak ubytování, tak dalšího zázemí a krátkému času na přípravu, byla tato akce jen pro pozvané, za což se všem případným zájemcům velice omlouváme a děkujeme za pochopení.